Літературна незалежність України у світі
Чи зародилася українська література зі здобуттям Україною незалежності? Звісно, ні.
Чи стала вона іншою після 24 серпня 1991 року? Звісно, так.
Вона, як і Україна, назавжди позбулася епітету «радянська» у визначенні української літератури, а ще – стала такою ж вільною і незалежною. Завдяки цьому українські книги читають і знають по всій планеті, а українські літератори несуть у світ широкий не тільки українське слово, й українськість згалом.
Ми створили добірку письменників незалежної України, які представляють українську літературу в світі.
Отож,
НАША ВЕРСІЯ СПИСКУ МАСТ-ХЕВ СУЧАСНИХ АВТОРІВ ДЛЯ
ПРОЧИТАННЯ ВСІМ, ХТО ШАНУЄ НЕЗАЛЕЖНУ УКРАЇНУ
Юрій Андрухович. Критики називають його патріархом української літератури. Вважається, що саме він дав початок тому, що українськими книжками почали цікавитися в інших країнах.
Оксана Забужко. Авторка «Польових досліджень з українського сексу» – книги, яка свого часу була книгою-рекордсменкою за кількістю перекладів іншими мовами.
Лесь Подерв’янський – визнаний геній української літератури, улюбленець кількох поколінь українських читачів, його твори розбирають на цитати і несуть далеко за межі сторінок його книжок і України.
Любко Дереш – єдиний український автор, який отримав славу і популярність, не досягнувши повноліття. Має титул лідера сучасного літературного покоління і шанується багатьма українцями як молодіжний кумир №1.
Марія Матіос. Її називають найбільш плідною письменницею України, а її роман «Солодка Даруся» визнаний однією з книг, які найбільше вплинули на українців.
Люко Дашвар – володарка низки престижних літературних премій. Пише винятково про сучасників незалежної України.
Василь Шкляр. Його називають батьком українського бестселлера, він є одним із найбільш читаних і відомих сучасних українських письменників.
Сергій Жадан має неофіційне звання культового письменника України, якого знають не лише в Україні, а й за кордоном.
Ліна Костенко. Її називають генієм слова, залізною жінкою і живою легендою.
Юрій Винничук – письменник, редактор літературних антологій, відомий блогер і політичний оглядач, один із найпродуктивніших письменників сучасної України, прозаїк, поет, активний колумніст, упорядник антологій.
Андрій Курков – один із «Золотих письменників України», твори якого увійшли до списку європейських бестселерів.
Брати Капранови – популяризатори всього українського, заснували видавництво під час повного занепаду видавничої справи в Україні.
Юрій Іздрик – письменник, поет, культуролог, відомий поєднанням візуального, музичного та словесного мистецтва.
Артем Чех. Його твори називають шедеврами.
Ірена Карпа. Її називають наймоднішою та найбільш епатажною письменницею, яка одночасно бере активну участь у громадському житті, є кураторкою культурних проєктів.
Артем Чапай – письменник, перекладач, репортер, мандрівник.
Макс Кідрук – письменник, мандрівник і популяризатор науки.
Андрій Кокотюха. Його називають батьком українського готичного детективу.
Дара Корній – сучасна українська письменниця жанру фентезі, журналістка, її називають «українською Стефані Майєр».
Ірен Роздобудько – одна з найуспішніших українських письменниць.
Вони всі працюють в різних жанрах, мають різний життєвий досвід, але об’єднує їх любов до України, української мови, слова. Тож найвибагливіші читачі, ознайомившись із кращими творами, обов’язково знайдуть серед них свого улюбленого українського автора.