Війна в Україні і ми.

Важко повірити, що ми справді говоримо це – нині наша рідна Україна переживає важкі часи. Російсько-українська війна, яка тривала протягом восьми років, досягла активної фази 24 лютого цього року і охопила практично всю країну. Мільйони жителів України були змушені покинути домівки та шукати тимчасового прихистку всередині країни або за її межами. Багатьом із них більше немає куди повертатися – їхні помешкання розбомбили російські окупанти. Половина українців залишилися без роботи. Тисячі українців загинули. Щодня від рук загарбників продовжують помирати і зазнавати знущань та катувань дорослі й діти.

 

By ARIS MESSINIS / AFP

Незалежно від того, в якому куточку світу застало українців широкомасштабне вторгнення Росії, війна торкнулася кожного з нас. 24 лютого життя мільйонів українців поділилося на «до і після». Багато країн стали на бік України у цій жахливій війні, розв’язаній Росією. Ці держави надають українцям гуманітарну допомогу та можливість перебувати в безпеці.
Не лишились осторонь і українці, які проживають у США. Кожен допомагав і допомагає досі, як може – збираючи кошти та надсилаючи необхідне українській армії і постраждалим від війни. Українці Америки також організовують евакуацію мирних мешканців із зон бойових дій, лобіюють інтереси України, займаються просвітницькою та інформаційною діяльністю.

Це – жорстокий та кривавий геноцид українського народу.

 

 

Так, громадське об’єднання українців в США Razom надає гуманітарну допомогу, щоб задовольнити найнагальніші потреби. Компанія надала понад 200 тонн тактичних ліків, медичних препаратів та медикаментів, а також засобів зв’язку, які їхні волонтери та партнери доставляють по всій Україні в регіони, які найбільше цього потребують.
Компанія з Нью-Джерсі “Meest-America”, яка раніше спеціалізувалася на доставці товарів до Східної Європи, з початком повномасштабного вторгнення Росії почала надсилати допомогу до України, співпрацюючи з різними волонтерськими організаціями.

Понад 1,9 мільйона доларів зібрали духовенство, віряни та друзі Української православної церкви в США на підтримку основних потреб громадян України під час війни.

 

Цей перелік небайдужих українців зі США можна продовжувати і продовжувати. Сім’я засновниці книгарні теж взялася допомагати Україні. Ними було створено та поповнено ресурс, що дозволяє здійснення внесків з криптогаманців, вони залучили до збору своє американське оточення та налагодили передачу цих коштів фондам, які їх витрачають на допомогу українській армії та постраждалим від війни. З появою можливості крипто-перерахувань на сайті фонду “Повернись живим”, свій збір вони припинили, перенаправляючи охочих безпосережньо у Фонд.

 

.

Нині активно працюють в Україні фонди, які спеціалізуються на допомозі українцям під час війни та приймають допомогу з-за кордону:

 

Ми віримо, що тільки разом ми можемо здобути перемогу і зберегти нашу Україну вільною, неподільною та незалежною!

 

Поділіться з нами своїми думками